Wydanie zaświadczenia

W przypadku wątpliwości, czy planowane badanie wymaga uzyskania opinii Komisji ds. Etyki Badań Naukowych UJ CM, należy złożyć wniosek do Komisji za pośrednictwem systemu Komisji Etyki.

Zgodnie z § 5 ust. 13 Regulaminu, jeżeli Komisja – w trakcie posiedzenia – uzna, że przedstawiony projekt badawczy nie wiąże się z żadnym, nawet minimalnym, ryzykiem naruszenia praw uczestników badania lub osób trzecich, na prośbę autora wniosku, wydaje się w tym zakresie zaświadczenie.

Jak uzyskać zaświadczenie?

Aby otrzymać takie zaświadczenie:

  • należy złożyć wniosek zgodnie z procedurą przewidzianą dla nowych wniosków,
  • w punkcie 12 formularza wniosku należy zamieścić prośbę o wydanie zaświadczenia wraz z krótkim uzasadnieniem.